KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11928164
nr 1192 8164
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Den röda kappan. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 91x64 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:25:37
2/7 18:11:24